top of page
Mehraneh_cover_Farsi_edited_edited.png

MEHRANEH 99

Let's keep all children at school. 

Scroll Down

Mehraneh 99 (English Below)

طرح مهرانه ۹۹

ما در "همراهان بدون مرز"، "دستان" و "لبخند بسازيم" باوری راسخ به قدرت آموزش و آگاهی داریم. باور داریم که امکان تحصیل حق مسلم هر کودکی است که صدای خنده‌هایش جهان را روشن می‌کند. ما می‌دانیم که مدرسه رفتن برای کودکان فقط یادگرفتن خواندن و‌ نوشتن نیست، گاهی مدرسه رفتن فرصت کودکی کردن است، زود بزرگ نشدن است. باز شدن صدها فرصت بزرگ و کوچکی است که می‌تواند سرنوشت متفاوت و اغلب بهتری برای این کودکان رقم بزند. گاهی مدرسه رفتن نجات استعدادهای نهفته‌ای است که بروز نکرده خفه می‌شدند، گاهی مدرسه رفتن شکستن چرخه‌ی باطل فقر و نابرابری است. گاهی مدرسه رفتن تمام آرزوی یک کودک است.

ما دور هم جمع شده‌ایم تا آنچه در توان داریم روی هم بگذاریم و به وسع خود آرزوی این کودکان را برآورده‌ کنیم.

همراهان بدون مرز در دو سال گذشته در طرح مهرانه و همزمان با بازگشایی مدارس با فراهم کردن هزینه‌ی ثبت‌نام، لباس مدرسه، کیف و کتاب و نوشت‌افزار در کنار بیش از  ۳۵۰ کودک از سیستان و بلوچستان تا شیراز و خرمشهر و زنجان بوده‌است.

لبخند بسازيم با هدف آموزش، تغذيه و بهداشت و درمان كودك از زمان تاسيس در سال ٢٠١٩ تا كنون در مجموع ١١٨٠كودك را با فراهم آوردن سبد غذايي، پوشاك، لوازم التحرير، تجهيزات مدرسه و خدمات درماني تحت پوشش قرار داده.

بنیاد دستان با هدف حمایت از پژوهش های دانشگاهی و پژوهشگران جوان و مستعد و به طور کلی توسعه ی آموزش شکل گرفته است. دستان راه حل بزرگ ترین مشکلات را در آموزش و پژوهش های بنیادی می داند، لذا این بنیاد با اهداء جوایز و گرنت های پژوهشی سعی در هموار کردن راه پژوهش به ویژه در حوضه ی محیط زیست و جلب توجه همگانی به اهمیت این موضوع دارد.

 

 امسال با رسیدن ماه مدرسه‌ می‌خواهیم قدمی بزرگ برداریم. ما با همراهی شما رشد کرده‌ایم، با بزرگتر شدن ما قدم‌هایمان هم قد می‌کشند. در طرح مهرماه امسال ما سه انجمن همراه شده‌ایم تا با ساخت يك کتابخانه و تجهیز چند مدرسه در مناطق محروم در کنار کودکان بیشتری باشیم. 

رقم هدف اين طرح ١٥٠٠٠ يورو معادل ۲۴۵۰۰ دلار استرالیا و ۱۷۰۰۰ دلار آمریکا برآورد شده‌ است که یقین داریم امسال نیز با همراهی شما امکان‌پذیر خواهدبود. 

براي همراهی با ما در اين طرح روی دکمه ی Donate در زیر کلیک کنید یا از شماره حساب هایی که در پایین آمده است استفاده کنید.

 

"برای مشاهده ی جزئیات طرح ها و گالری تصاویر به پایین صفحه رجوع کنید."

 

281

Donors

25,929

Raised (AUD)

106%

Per cent

$24.5K

Goal (AUD)

About Mehraneh 99:

Education is not a privilege, it’s a right. This year, just like in the past two years, we are determined to help children who have been deprived of this essential right due to poverty, social discrimination, and family problems.

Our three charity groups “Retinue without borders”, “DASTAN Foundation” and “Make Smile” have been focusing on education since founded in 2016 and 2019.

We have supported school children by providing them with registration fees, school books, stationery, school uniforms, medical services, and food supplies. 

This year, we are taking a bigger step. Our goal is to reconstruct a library and provide several schools with their essential needs in underprivileged regions. 

The required funds for these projects are estimated to be 15,000 euros/AU$24,500/US$17,000. 

We are enthusiastic about the projects and truly believe that with your support we can make it happen. 

Join us today! Help these children achieve their true potential! A brighter future awaits!

About Us:

Retinue Without Borders: In the past two years, through Mehraneh projects, Retinue Without Borders has been able to support more than 350 children from  Sistan and Baluchestan, Shiraz, Khorramshahr, and Zanjan with tuition fees, school uniforms, bags, and books.

Make Smile: with the purpose of providing education and health support for children have been involved in providing food baskets, clothing, stationery, school equipment, and medical services for a total of 1180 children since its foundation in 2019.

DASTAN Foundation: aims at enhancing science and education. Considering the solution to the biggest problems in education and basic research, the foundation tries to pave the pathway for young researchers by awarding prizes and research grants, particularly in the field of environmental science. Dastan’s mission is to draw public attention to the importance of environmental issues. Put science first and see a brighter future. 

Donate_Mehr

To join this movement please click here:

LIBRARY

Kouhkan Village, Sistan

7 km to Afghanistan Border

LIBRARY

تجهیز مدارس خوزستان ایذه
SCHOOL

Extremely Disadvantaged School - Khouzestan

SCHOOL

B15.jpg
Homeless Children Center

Borujerd, Lorestan

Homeless Children Center

1.JPG
Drinking-Water for 26 Schools in Balouchestan

Lashar, Balouchestan

Drinking-Water for 26 Schools in Balouchestan

طرح های مهرانه ۹۹

kouhkan

کتابخانه ی موسی کوهکن

در این طرح از تحقق یک رویا سخن می گوییم.

روستای موسی کوهکن در مرز ایران و افغانستان با فاصله ی چند صد کیلومتری از زابل واقع شده است. ما در این طرح در تلاشیم که با همکاری انجمن خیریه "باغچه مهر" یک کتابخانه برای این روستا بنا کنیم. به این صورت می توانیم دسترسی به کتاب را برای بیش از ۲۵۰ کودک فراهم کنیم. برای تحقق این طرح نیاز به مشارکتی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان داریم. اهالی منطقه یک قطعه زمین را برای این کار اختصاص داده اند که می توانید فرم رضایت نامه را درگالری تصاویر ببینید. تمامی نقشه های کتابخانه آماده است و برای احداث آن تنها به همراهی شما نیاز داریم. ما اعتقاد داریم که دانش و آگاهی سهم تمامی کودکان ایران زمین است.

دسترسی کودکان به کتاب حق آنهاست، در ساخت این کتابخانه سهمی داشته باشیم.

khouzestan

تجهیز سه مدرسه روستایی بخش دهدز شهرستان ایذه

تلاش برای ایجاد عدالت آموزشی را وظیفه ی خود می دانیم.

در این طرح با همکاری انجمن «یار فرشتگان» به سراغ مدارسی می رویم که وقتی از وضعیت آنها آگاهی پیدا کردیم به شدت مصمم شدیم تا برای بهینه کردن شرایط آموزشی این مدارس تلاش کنیم. نیک اعتقاد داریم که داشتن یک مدرسه با امکانات مناسب حق تک تک کودکان سرزمین ماست. در این طرح به تامین کانکس، وسایل گرمایشی و سرمایشی برقی، تخته وایت برد و نیمکت برای مدارس عدالت در روستای دره جهود، قیس در روستای قیس سبزی و سیدخدر در روستای سیدخدر خواهیم پرداخت. برای تجهیز این سه مدرسه به رقم ۴۶/۴ میلیون تومان به همراهی شما گرامیان نیاز داریم. 

نشاندن لبخند بر لبان این کودکان را وظیفه ی خود می دانیم و ایمان داریم که در کنار شما گرامیان این امر محقق خواهد شد. برای دیدن تصاویر وضعیت فعلی مدارس به گالری تصاویر مراجعه کنید و در بهسازی این مدارس روستایی سهمی داشته باشید. 

borujerd

مرکز شبانه روزی کودکان بی سرپرست مهر غریب بروجرد

اکثریت ما از نعمت بزرگ پدر و مادر بهره مند بوده ایم و نیک می دانیم که حمایت پدرانه و مهر مادرانه چه تاثیر بزرگی در مسیر زندگی ما داشته است.

"خیریه ی مهر غریب" (با مجوز از سازمان بهزیستی) واقع در شهرستان بروجرد در حال حاضر از ۱۸ کودک بی سرپرست نگهداری می کند و برای آن ها خانه ی امیدی ساخته است. امروز این کودکان هر چند از نعمت پدر و مادر محروم اند، اما سر پناهی دارند که آن را خانه مینامند. مرکز مهر غریب که جمعیتی رو به رشد دارد، در حال حاضر با کمبود فضا مواجه است. بر آنیم تا در کنار این کودکان بی سرپرست باشیم و آن ها را برای داشتن فضایی بهتر یاری کنیم. 

در حال حاضر زمینی به این موسسه اهدا شده است که بنا دارند در چند سال آینده بنایی استاندارد در آن ایجاد کنند. تا آن زمان این کودکان نیاز به فضایی مناسب دارند. بنا داریم که "خیریه مهر غریب" را در این راستا یاری کنیم و بدین منظور با یاری شما در تامین هزینه ی رهن کامل یک منزل مناسب در کنار آنها باشیم. مبلغ مورد نیاز ۱۵۰ میلیون تومان می باشد که ما در تامین بخشی از آن مشارکت خواهیم کرد.

به شکرانه ی داشتن نعمت پدر و مادر، دستی باشیم که دست این کودکان را به گرمی می فشارد. در کنارشان باشیم و در این مهم سهمی داشته باشیم. می توانید عکس های منزل فعلی این کودکان را در گالری عکس ها مشاهده کنید.

ab

آب رسانی به مدارس روستایی بخش لاشار بلوچستان

استفاده از آب آشامیدنی بهداشتی از حقوق اولیه هر انسانی است. در این طرح به یاری مدارسی در بخش لاشار بلوچستان رفته ایم که با مشکل عدم دسترسی به آب  آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند. برای بهبود وضعیت فعلی نیاز داریم که مخازن ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ لیتری را در این مدارس بر حسب ظرفیت آن ها نصب کنیم. خوشبختانه خیرین دیگری نیز در این راه همراه شده اند و تاکنون بخشی از هزینه ها تامین شده است. ۱۰ میلیون تومان دیگر نیاز است تا این طرح تکمیل و این مخازن در ۲۶ مدرسه روستایی بخش لاشار نصب گردند. با تکمیل این طرح ۱۳۷۷ دانش آموز امکان استفاده از آب بهداشتی را پیدا خواهند کرد.

شما هم در تامین آب آشامیدنی این کودکان سهمی داشته باشید.

نام مدارسی که در این طرح با مخزن مناسب مجهز خواهند شد:

ام ابیها، ام البنین، اسماء، ابوحنیفه، نور، شهید شعار، سمانه، توحید، ایمان، شهید بنت الهدی، شیخ شلتوت، خاقانی، دانش، خدایاوران، امام رضا، بعث، شهید نامجو، شهید محمدی، شهید حسینی، علوی، انصار، شهید سرفرازی، امام جعفر، ام سلمه، حضرت زینب

Follow us:

  • Facebook
  • Instagram
  • Instagram
  • YouTube
  • LinkedIn

Gallery

دیگر راه های پیوستن به این برنامه (از اروپا):

دانمارک با ارز کرون از طریق موبایل پی:
شماره باکس های فعال:
box52620
box91191
box54419
بنام آرمین قاسم آذر
(Armin Ghasem Azar)

-------------------------------

ارز پوند:
Sort code: 04-00-04
Account: 94452504
بنام سحر صمیمی
(Sahar Samimi)

-------------------------------

سوئد با ارز کرون از طریق سوئیش:
Swish:
0703210771 
بنام بهاره قوامی مقدم
(Bahareh Ghavami Moghaddam)

-------------------------------

سایر کشورهای اروپایی (حوزه SEPA و EU)
Beneficiary: Armin Ghasem Azar
Bank name: Revolut LTD
IBAN: GB23REVO00997047027687
BIC: REVOGB21
بنام آرمین قاسم آذر
(Armin Ghasem Azar)

bottom of page